Розслідування змови учасників тендера і захист від звинувачень в змові

Про це чули тисячі учасників торгів.
З цим стикалися сотні.

Про це обурено заявляли в стінах Антимонопольного комітету – десятки.

А наша команда – допомагає учасникам тендерів правильно і результативно боротися проти цього.

Так-так, мова про змову конкурентів на торгах – одному з найбільш образливих явищ, з яким стикаєшся на тендері. Двоє учасників погоджують ціну, ділять тендери між собою. Вони знають тендерні плани один одного, ніхто не може передбачити їх спільні дії. Документи учасників підозріло схожі, як дві краплі води. Якщо в змову залучений замовник – виходить неслабкий конгломерат, який пересічному учаснику важко подолати.

Учасники помилково заявляють про змову шляхом скарг в Prozorro. Отримавши відмову від Колегії Антимонопольного комітету, вони приходять до висновку, ніби покарати змовників неможливо.

Однак це не так.

Просто для розслідування змови закон встановив інший порядок. На відміну від умов тендеру, рішень замовника, змова оскаржується не в системі prozorro. Скарга на змову учасників тендеру подається до Антимонопольного комітету України, в паперовій формі, на підставі Закону України «Про захист економічної конкуренції» та Порядку розгляду справ про порушення антимонопольного законодавства України.

МИ – знаємо, як подати скаргу на змову учасників тендеру правильно! І готові відповісти на всі Ваші запитання:

Який результат можна досягти, грамотно заявивши про змову?

3 РОКИ – заборона брати участь у тендерах,
ШТРАФ ДО 10% ДОХОДУ – кожного учасника за минулий рік – можлива відповідальність за змову учасників тендеру. За кожен тендер штраф нараховується окремо. Рішення приймає Антимонопольний комітет або його обласне відділення. Рішенню передує тривалий (близько року), ретельне розслідування.

А вже є досвід з позитивним результатом?

Звісно! Дізнатися подробиці рекомендуємо зі статті про наш зразковому кейсі: «Покарали за змову на шести тендерах: наш переможний кейс». У цій статті ми розповіли, як двоє торговців електротехнічним обладнанням регулярно змовлялися на торгах, досаждая нашому клієнтові. Провівши детальне розслідування, ми подали скаргу в Антимонопольний комітет. Зловмисників оштрафували на 408 тисяч гривень кожного, а також забанили на 3 роки. Тепер три роки їм заборонено брати участь в тендерах.

Які конкретно послуги Ви пропонуєте?

Якщо Ви бажаєте закликати до відповідальності змовилися учасників тендерів або лише підозрюєте змову конкурентів, пропонуємо скористатися нашими послугами:

 • Розслідування змови. По-перше, ми шукаємо і знаходимо внетендерние зв’язку учасників – договірні зобов’язання, загальні співробітники, фізичне сусідство в об’єктах нерухомості, однакові статути, дилерські свідоцтва.
  По-друге, ми скрупульозно порівнюємо документи, подані учасниками в тендері. Однакові відгуки, сертифікати, банківські довідки з послідовними номерами, отримані одночасно, ідентичні граматичні та орфографічні помилки. Скарбничка доказів виходить чимала.
  По-третє – аналізуємо цінову поведінку учасників: на скільки відсотків відрізнялися пропозиції на торгах.
  Побачивши достатню кількість доказів, зібраних нашими юристами, співробітники Антимонопольного комітету побачать сенс перевіряти інформацію і проводити власне розслідування.
 • Складання, обгрунтування, подача заяви (скарги) до Антимонопольного комітету України.
  Складаючи скаргу, ми спираємося на практику Антимонопольного комітету з питань змов (узгоджених дій). Акцентуємо увагу саме на тих особливостях, що зазвичай лягають в основу рішень. Забезпечуємо відповідність скарги ряду формальних вимог.
 • Супровід справи: листування з Антимонопольним комітетом.
  Подаючи періодично запити, ми тримаємо руку на пульсі, дізнаємося, які дії робить Комітет, реагуючи на нашу скаргу. Які вимоги і кому відправили, яку інформацію запросили у «підозрюваних», відповіли вони, чи направив Комітет запити до Пенсійного фонду, провайдеру інтернет-послуг. Навіть чудово обгрунтована скарга – тільки половина справи. Адже Антимонопольний комітет має «ексклюзивними» повноваженнями: дізнатися IP, з якого завантажувати тендерні пропозиції, прізвище представника учасників в банку, e-mail, куди висилалися банківські гарантії, іншу обмежену інформацію. Ведучи справу, ми бачимо, які повноваження використовуються, на якій стадії справа, висуваємо пропозиції, тримаємо нашого клієнта в курсі того, що відбувається.

Результати кейсів говорять самі за себе.

Чи не миріться зі змовою. Давайте разом йому протистояти!

Вас звинувачують в змові? Ми готові надати допомогу.

Вимоги Антимонопольного комітету приходять як грім серед ясного неба. Посилаються на «спотворення торгів», вказують номери тендерів за участю компанії, вимагають величезний перелік інформації в стислі терміни. До того ж на CD-дисках.

Деякі учасники, цілком зрозуміло, починають панікувати. Якщо Ви потрапили сюди зараз в описаній ситуації, постарайтеся зберегти самовладання і подумайте над таким реченням:

 • Перший крок, який ми пропонуємо – юридичний аналіз, оцінку ситуації. Проаналізуємо тендери з Вашою участю, привернули увагу Антимонопольного комітету. Задамо Вам чимало запитань про всілякі зв’язки з другим учасником, в змові з яким Вас підозрюють. Оцінимо Ваші шанси вийти сухими з води, виходячи з отриманої інформації і нашого досвіду. Можливо, все зовсім не так погано, як здається в перші хвилини після прочитання «вимагаючи».
 • Пропонуємо підготовку повних, своєчасних, продуманих відповідей на вимоги Антимонопольного комітету України. Ми зважуємо, яку інформацію, як доцільно піднести. Ми готові виконати відповідь в стислі терміни і в тісній співпраці з Вами – приготуйтеся, що запитуваною інформацією володієте виключно Ви, і вона знадобиться для підготовки повноцінної відповіді.
 • Пропонуємо з’ясувати, хто подав заяву до Антимонопольного комітету, спробуємо роздобути копію його заяви. Дрібниця, але краще знати, ніж не знати.
 • Консультації, що буде відбуватися далі – після відповіді на вимогу Антимонопольного комітету – і що робити далі, щоб убезпечити себе.

Детальніше про позитивний досвід подібних справ – із задоволенням розповімо при особистій зустрічі. Якщо Вам потрібна допомога, залишилися питання – повідомте нам будь-яким зручним способом.

ЧОМУ САМЕ МИ?

 • Тому що в нашому штаті є юристи, які спеціалізуються виключно на тендерній і антимонопольній сфері, не займаючись нічим іншим. Завдяки спеціалізації, наш досвід роботи з змовами незрівнянно більше, ніж у інхауси-юристів на підприємстві або адвокатів, які займаються всім потроху.
 • Працюючи над справою, ми використовуємо найсвіжішу і актуальну практику Антимонопольного комітету України, а також його територіального відділення, в якому буде розслідуватися справа.
 • Ми не працюємо в режимі «конвеєра” не тиражуємо шаблони, а підходимо до кожного клієнта з розумом і прагненням довести до переможного кінця його унікальну ситуацію.
 • Конфіденційність або спалаху телекамер камер – за Вашим вибором. Якщо ситуація делікатна, Ви можете бути впевнені, що наша співпраця залишиться в секреті. Якщо, навпаки, Ви переконані, що громадськість просто зобов’язана знати про те, з чим Ви зіткнулися, і справедливість повинна восторжествувати – ми допоможемо Вам створити необхідний соціальний резонанс.
 • Ми працюємо по всій території України і за її межами. Представимо Ваші інтереси в Антимонопольному комітеті України в Києві – незалежно від Вашого місцезнаходження.

ЩО ГОВОРЯТЬ ПРО НАС КЛІЄНТИ?

Напишіть нам

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
Залиште номер телефону